ROK 2020

Žlebské Chvalovice


Jednotka sboru dobrovolných hasičů Žlebské Chvalovice prováděla v sobotu 4. dubna preventivní postřik dezinfekčním roztokem v obci Žlebské Chvalovice. Konkrétně se jednalo o atrakce pro ději, altánek u hřiště, odpadové kontejnery, koše u obecního úřadu, veřejnou telefonní budku a autobusovou zastávku. paulinova.rajce.net/Dezinfekce_obce Převzato z Událostí online

Maškara

Maškarnímu průvodu po obci přálo počasí a tak se sešlo i dost příznivců této tradiční akce. Níže odkaz na fotogalerii, kterou nafotili návštěvníci maškary. veselkaakjam.rajce.idnes.cz/2020_22.2._maskara/
 

Hasiči - valná hromada okrsku

Kněžice – V obci Kněžice v sále obecního úřadu se konala v sobotu 1. února Výroční valná hromada okrsku Ronov nad Doubravou, za účelem uzavření roku 2019.Výroční valné hromady okrsku Ronov nad Doubravou se zúčastnili zástupci sborů dobrovolných hasičů z Běstviny, Bousova, Hošťalovic, Kněžic, Lipovce, Mladotic, Podhořan u Ronova, Ronova nad Doubravou, Třemošnice a Žlebských Chvalovic. Schůze se zúčastnili starostové z Podhořan u Ronova, Lipovce a zástupci OSH Chrudim. Dobrovolní hasiči si tak nově zvolili do svých řad nový výbor okrsku a navrhli kandidáty do okresního sdružení. Po téměř třiceti letech poctivé práce odešel starosta Josef Labuť st., ze sboru Ronov nad Doubravou a přenechal práci svým nástupcům. „Byl bych rád, aby ta spolupráce mezi námi fungovala i v dalších letech.“ dodal končící starosta okrsku. Luboš Sobotka z SDH Žlebské Chvalovice požádal o hlasování o udělení titulu a funkce Čestného starosty okrsku, které bylo jednohlasně schváleno a jako poděkování mu byla předána pamětní hasičská sekyra s věnováním. Novým starostou okrsku byl zvolen Martin Tamchyna. Náměstkem starosty okrsku byl zvolen Petr Šrámek a dále pak Radim Vašíček – velitel okrsku, Petr Němec – zástupce velitele okrsku, Jaroslav Hájek – strojník okrsku, členi výboru se stali Karel Kouba, Radek Schneberger, Stanislav Bačkora, Luboš Sobotka a referentkou mládeže Milada Radilová. Závěrem schůze následovala diskuze a pohoštění.

Zdeněk Sasín ml., Události Online/Chrudimský deník

Třemošnice – Žlebské Chvalovice – Lhůty

 V pondělí 27. ledna vyjížděli profesionální hasiči ze stanice Seč a dobrovolní hasiči z Třemošnice krátce před 19. hodinou k požáru lesa na hřebeni Železných hor nad obcemi Žlebské Chvalovice a Lhůty.

Po příjezdu jednotek na místo bylo nalezeno několik ohnisek po pálení klestí a to hned vedle cesty a také i hlouběji v lese. Největší dvě ohniska byla o rozměru cca 10×10 metrů, a to ve fázi plamenného hoření, dále zde bylo několik menších ohnisek ve fázi žhnutí. Jedno hlavní ohnisko bylo asi 450 metrů od vysílače Krkaňka a druhé o dalších cca 200 metrů dále. Profesionální hasiči ze Seče se ujali jednoho ohniska a dobrovolní hasiči z Třemošnice druhého.

Jednalo se o již několikátý obdobný požár po pálení klestí v této oblasti. Díky včasnému zásahu jednotek hasičů se podařilo ohniska podchytit včas, aby nedošlo k dalšímu šíření na okolní lesní porost.

Účast a vítězství v televizní soutěži

Dne 22. ledna odvysílala Česká televize další díl soutěže Kde domov můj. V tomto díle jsme mohli sledovat vítězství Jiřího Pelikána.
I když výhra byla spíše symbolická blahopřejeme.
  

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

!! Do složky dění v obci v ročnících je přidán rok 2019 !!