Setkání spolužáků narozených v roce 1938

Takže po 61 letech od ukončení školní docházky. Sešlo se nás celkem 18. 3 kluci a 15 děvčat. Všechny přivítala Zdena Šturzová  a Jára Svobodová. Uctili jsme památku za ty, kteří již nejsou mezi námi tichou vzpomínkou. Následoval přípitek a po té začala rozprava. Povídalo se tak, že nebylo ani vše slyšet. Během povídání se objednávalo jídlo a pití.  Marie Vařáková  přinesla fotografie z loňska, které jsme si mohli odkoupit. ( Jsou přidané ve fotografiích z loňska zde) paulinova.rajce.net/Setkani_v_Ronove   A já jsem provedl, jako vždy, fotodokumentaci z letošního setkání s tím, že se zase za rok sejdeme. foto viz zde paulinova.rajce.net/Setkani_spoluzaku_2014

 

 

Setkání spolužáků po šedesáti letech

Dne 18. května se uskutečnilo v Ronově setkání spolužáků po šesedáti letech od ukončení základní školy. Sešlo se pět hochů a zbytek byla děvčata. Vzhledem k pokročilejšímu věku účastníků nebylo setkání příliš dlouhé. Byli jsme rádi, že jsme se po roce opět sešli v tak hojném počtu, připili jsme si spolu, něco povyprávěli a pak se rozešli zpět do svých domovů. foto viz: paulinova.rajce.net/Setkani_v_Ronove

Setkání školáků

Setkání po 59 letech odchodu ze školních lavic z měšťanské školy v Ronově nad Doubravou bylo v sobotu 30.,6. od 13.30 na náměstí. Toto setkání není první, scházíme se vždy po roce a pokaždé je to velmi milé a přátelské, i když převažují děvčátka a kluků stále více ubývá. Letošního setkání se zúčastnilo 23 žáků z toho 5 kluků a 18 děvčat, však pravdou je, že odrostlejších. Po setkání jsme se odebrali do naší známé hospůdky U Vavřince, kde jsme vyprávěli a vyprávěli. A jak už to bývá, tak jsme se nakonec rozloučili s tím, že se zase po roce sejdeme. A to už nám bude 3/4 století a od odchodu ze školy to bude 60 let. Tak ahoj F.M.

foto viz paulinova.rajce.net/sraz_v_Ronove

 

A léta běží

Léta plynou jako voda.Co je to jeden rok v lidském životě snad jako kapka v moři,utíká to utíká.Náš ročník narozený v roce 1938 už nemá moc daleko do tři čtvrtě století. Začali jsme chodit do školy v roce 1944 tehdá ještě za Německa. Obecná škola tehdy byla v budově dnešního městského úřadu v Ronově nad Doubravou. Prvňáčky učívala paní učitelka Fialová. Je velká škoda ,že s této doby nemám žádnou fotku,snad jen tu z prvního svatého přijímání a ze závodu v pytlích na náměstí.

V pozdějších letech naší třídu i s naším třídním panem učitelem Jaromírem Langrem vyfotil pan Josef Němec místní fotograf při úklidu parku na náměstí.

A tak další snímky nemám jen ty vzpomínky na ty školní léta.V letech padesátých třetích jsme se rozprchli,někteří do dalších škol a jiní do učení a dlouhá léta jsme se neviděli natož ,abychom se sešli.Až přišly oslavy založení školy a tak se nás pár sešlo,chvilku jsme poseděli na lavičkách na náměstí povyprávěli si a to bylo vše.

Po delších letech se dohodla děvčata Jaroslava Mrkvičková a Zdenka Labuťová stím ,že bychom se měli scházet častěji.Byl vypracován seznam, tyto byly obeslány a čekalo se jak to dopadne a ono to vyšlo .Od té doby se scházíme každým rokem v hospůdce u Vavřince dříve v Ráji u Vlků.S těchto setkání jsou už pořízeny fotky ,které je možné shlédnout na stránkách jednoho zúčastněných WWW.zlebskechvalovice.cz na závěr přeji hezkou podívanou s tím že se všichni poznáte přejí Všem hodně potřebného zdraví a těším se na další setkání. F.M.

foto z posledního srazu zde paulinova.rajce.net/Sraz_spoluzaku_ze_skoly_v_Ronove_-_rocnik_naroz._1938