Akce roku 2012

Pivobraní

6.10.2012 Pivobraní ve zdejším pivovaru pana Jaroslava Kutílka. Začátek této vydařené akce od 12.00 hodin. Na rožni se opékalo hovězí a v udírně se červenaly klobásy. Lidí se sešlo neuvěřitelné množství, což dokazují fotky z této akce. K poslechu vyhrával pan kapelník Josef Pecka na heligonku. Na pódiu později zahrála kapela Brisk Fart a po skončení nastoupila kapela Regent. Čepovalo se asi ze sedmi píp a nebylo možné stále uspokojit vyschlá hrdla hostí.  paulinova.rajce.net/Pivobrani

Gulášová šou

I jídlem je člověk živ. Poslední den v měsíci červnu byl pro účastníky v místním pivovaru zvlášť příjemný, neboť do tohoto malého pivovaru přijeli mistři na vaření guláše. A tak fajnkšmeři tohoto jídla se už sjížděli v dopoledních hodinách, aby shlédli mistry při přípravě pokrmu. A samozřejmě před podáváním guláše připíjeli některým z mnoha druhů pivního moku.  Kuchaři navařili nakonec 7 kotlů guláše a ještě rybí polévku. Při této akci také hrála docela řízná hudba  Regent z  Pardubic a také se někteří účastníci i v tak velkém horku uchýlili k tanci. viz foto paulinova.rajce.net/gulas_v_palirne

Den otevřených dveří

Den  "D". Den otevřených dveří ve chválovickém pivovaru a pěstitelské palírně pana Jaroslava Kutílka u příležitosti pozvání na tradiční akci v Železnohorském regionu v roce 2012. Ukázku vytváří několik snímků propagačních materiálů a pár záběrů z pivovaru a palírny. Ještě jsme pořídili pár snímků z odpolední účasti návštěvníků. Počasí této akci přálo a tak se dá říci, že se den otevřených dveří vydařil.

viz foto   paulinova.rajce.net/Den_otevrenych_dveri_v_pivovaru

Nová výstavba v pivovaru

      V místní palírně a pivováru se provádí další výstavba a to nový stánek pro poskytnutí jednotlivých druhů rožněného a opékaného masového zboží jakož i klobás. Na stánek bylo použito dřevo z bývalé stodoly , což je jistě pastvou pro oči těm, kdo dřevu rozumí.Také se buduje nové sociální zařízení jak pro ženy tak i pro muže, které jistě přijde vhod těm, kdo si potřebuje ulevit. I když je na tuto výstavbu šibeniční termín, tak všichni zainteresovaní věří, že bude dodržen . Při otevírání pivovarských dnů pořádaných Krajským úřadem v palírně a pivováru ve Žlebských Chvalovicích bude vše tak jak se říká v lati .

 

Majitel palírny a pivováru pan Jaroslav Kutílek si Vás dovoluje pozvat na pivovarské dny konané dne 19-21a22 dubna. Připojujeme leták s podrobným programem a několik fotek z výstavby.

 

foto viz https://paulinova.rajce.net/Upravy_v_pivovaru_a_palirne